Trgi bivše Jugoslavije v najboljši kondiciji v desetletju.
Glavnino povečanja nominalnega uvoza blaga iz držav EU naj bi prispevala Nemčija, sledili ji bosta Poljska in Italija.
Do leta 2060 naj bi se izdatki za staranje povečali na 31,5 odstotka BDP.
Dinamika gospodarske rasti, ki se je v letu 2018 prevesila že v peto leto, je poskrbela v letu 2017 za dosego dveh mejnikov. Prvič smo presegli nivo gospodarske aktivnosti, kot smo ga imeli še leta 2008, ter dosegli rast, ki je bila dvakrat višja kot v območju evra ter tudi višja od večine naših višegrajskih tekmic.
Glede na aktualne podatke o izdanih gradbenih dovoljenjih kazalniki malce bolj v prid kažejo gradnji stanovanjskih kot pa nestanovanjskih stavb.
Slovenska podjetja na romunskem trgu za prihodnje leto pricakujejo nadaljevanje uspešnega poslovanja.
Podjetja iz različnih sektorjev napovedujejo nadaljevanje rasti tudi v prihodnjem letu.
Gospodarska rast v območju evra bo najhitrejša v zadnjem desetletju ter bo znašala okoli 2,2 odstotka. Vse države članice bodo beležile rast, brezposelnost se bo še zniževala, plače pa se bodo povečevale. Kar nekaj držav članic bo povečevalo javno porabo, medtem ko bo območje evra kot celota ohranilo nevtralno fiskalno politiko. ECB bo najverjetneje zadnja velika svetovna centralna banka, ki bo začela z zviševanjem obrestne mere, saj cene le počasi rastejo.
Vabimo vas k sodelovanju pri anketi GOSPODARSKA PRIČAKOVANJA 2018, s katerim boste pridobili poročilo o pričakovanih trendih v slovenskem gospodarstvu. Anketa je vključena v mednarodno poročilo Eurochambres, ki vam ga bomo po izidu poslali. Tam so navedena pričakovanja gospodarstvenikov z evropskih trgov.
Kako nagraditi zaposlene, pa ne le z višjimi placami.